”TRZEŹWO, ZDROWO NA SPORTOWO”

W niedzielę, 29.05.2022 r w Supraślu – magicznym miejscu na Podlasiu, odbył się wyścig kolarski w jeździe indywidualnej na czas o Puchar Burmistrza Supraśla. Towarzyszył on Otwartym Mistrzostwom Województwa Podlaskiego, a jego hasłem było: ”TRZEŹWO, ZDROWO NA SPORTOWO”.

Zespół Szkolno – Przedszkolny oraz Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach byli współorganizatorami tego wydarzenia.

Celem wyścigu, oprócz sportowej rywalizacji była popularyzacja zdrowego trybu życia, szczególnie wśród młodzieży.  Rozbudzenie pasji do kolarstwa jako alternatywy dla nadmiernego spędzania czasu przy grach komputerowych, a także ograniczenia czynników sprzyjających kontaktom młodzieży ze środkami uzależniającymi (w tym alkoholem, narkotykami oraz dopalaczami).

W uroczym miejscu pośród Puszczy Knyszyńskiej kolarze ścigali się na trasie Supraśl-Majówka.  Pogoda dopisała. Dobrze przygotowana i zabezpieczona trasa pozwoliła na bezpieczne  przeprowadzenie wyścigu.

W zależności od kategorii zawodnicy mieli do pokonania odpowiednio 3, 5, 10 lub 16 km.  Na starcie zameldowali się kolarze z całego województwa podlaskiego i nie tylko.

Nasi zawodnicy wywalczyli aż 7 medali. Tuż za podium uplasowali się nasi najmłodsi. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników.

W kategorii Żak chłopcy 4. m-ce zajął Jan Ostaszewski, a 5. – Gabriel Gilewski obaj ze Szkółki Kolarskiej w Ogrodniczkach.

W kategorii Młodziczka zwyciężyła Julia Gilewska – Szkółka Kolarska Ogrodniczki – i uzyskała tytuł Mistrz Województwa Podlaskiego

Natomiast w kategorii Młodzik zwyciężył Mateusz Jabłoński –UKS Wygoda uzyskując tytuł Mistrz Województwa Podlaskiego, Jakub Bącik ze  Szkółki Kolarskiej w Ogrodniczkach – został II v-ce Mistrzem Województwa Podlaskiego, a Jakub Gilewski -Szkółka Kolarska Ogrodniczki- zajął miejsce 7.

Natomiast w kategorii Juniorka Młodsza najlepsze okazały się: Zuzanna Marecka  – UKS Wygoda Mistrz Województwa Podlaskiego oraz Milena Tarasewicz – I v-ce Mistrz Woj. Podlaskiego również reprezentująca UKS Wygoda.

W kategorii Junior Młodszy zwyciężył Oskar Cimaszewski – UKS Wygoda- zdobywając tytuł Mistrz Województwa Podlaskiego

W kategorii Junior 3. miejsce zajął Kacper Bernacki – UKS Wygoda- uzyskując tytuł  II v-ce Mistrz Województwa Podlaskiego.

Gratulujemy również naszemu Trenerowi Jakubowi Mozolewskiemu, który zajął drugie miejsce w kategorii Amator.

Zdobywcom pierwszych trzech miejsc, w każdej kategorii wiekowej, wręczono medale, natomiast zwycięzcy otrzymali również puchary ufundowane przez Burmistrza Supraśla.

Cieszymy się z faktu, że  impreza z roku na rok rozrasta się i jest coraz bardziej rozpoznawalna w środowisku kolarzy, a pozytywne opinie uczestników, w szczególności te dotyczące organizacji imprezy i zabezpieczenia trasy zachęcają organizatorów do wzmożonego wysiłku przy przygotowywaniu kolejnej edycji wyścigu.

Szczególne słowa podziękowania należą się również Panu Burmistrzowi Supraśla Radosławowi Dobrowolskiemu oraz Urzędowi Miasta i Gminy Supraśl za współorganizację wyścigu.